W piątek nasi reprezentanci zainaugurowali starty podczas Mistrzostw Europy w wioślarstwie morskim. W rywalizacji oglądaliśmy Polaków startujących w konkurencji Endurance na dystansie 6 km.
W zmaganiach mieszanych dwójek podwójnych oglądaliśmy dwa nasze duety. Marta Pluta i Kajetan Szewczyk uplasowali się na dziewiątym miejscu z czasem 27:46,01. Cztery lokaty niżej uplasowali się Hubert Guzy i Aleksandra Sagan (29:56,09). Mistrzami Europy zostali reprezentanci Finlandii: Joel Naukkarinen i Eeva Karppinen (26:09,29).
Dziewiąte miejsce w konkurencji męskich jedynek zajął Filip Dobrzeniecki, finiszując z czasem 32:09,15. Na dwunastej pozycji uplasował się Bartłomiej Radkowski (33:05,42). Zwycięstwo odniósł Fin Joel Naukkarinen (28:19,97).
Dwie nasze reprezentantki oglądaliśmy też w damskich jedynkach. Aleksandra Andrzejewska została sklasyfikowana na ósmym miejscu z czasem 34:16,26. Tuż za nią znalazła się Aleksandra Warachewicz (38:24,28).
Zobacz także

Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup nominowani w 91. Plebiscycie „Przeglądu Sportowego”
13 lis 2025
Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup znaleźli się wśród 25 nominowanych w 91. Plebiscycie "Przeglądu Sportowego" na najlepszego sportowca Polski 2025 roku!
Nasza dwójka podwójna została doceniona za sukcesy odniesione w ostatnim roku. Sezon...

Ogólnopolska Kursokonferencja Trenerów i Instruktorów Wioślarstwa 2025
13 lis 2025
</a></p>
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich informuje, że w dniach 28.11 - 30.11.2025 roku na terenie toru regatowego Malta w Poznaniu zostanie zorganizowana Ogólnopolska Kursokonferencja Trenerów i Instruktorów Wioślarstwa....

Dwójka mieszana w TOP8 Mistrzostw Świata w sprintach plażowych
09 lis 2025
Dominika Baranowska i Adam Bujnowski na ćwierćfinale zakończyli zmagania w Mistrzostwach Świata w sprintach plażowych. Nasza dwójka w walce o strefę medalową nieznacznie uległa późniejszym złotym medalistom z Litwy.
P...